Čo je EMS tréning a ako prebieha cvičenie

Čo je to EMS?

Ak neviete čo táto skratka znamená a podobne ako ja sa držíte hesla „ak niečo neviem okamžite si to vygooglim“ tak sa s veľkou pravdepodobnosťou dozviete, že ide buď o poštovú službu  (Expres Mail Service) alebo o pohotovostnú lekársku službu ( z angl. Emergency Medical Service). V našom prípade však treba výsledky scroll-ovať ešte trochu nižšie až sa dostaneme na EMS – Electro myo stimulation / Electric muscle stimulation  – alebo pekne po Slovensky: elektrická stimulácia svalov. Ide modernú tréningovú metódu ktorá si v posledných rokoch našla svoju cestu aj na Slovensko a postupne si získava svojich priaznivcov.

Ako to funguje?

Aj keď názov znie relatívne odborne a väčšina z nás si nevie predstaviť o čo presne ide, princíp tohto cvičenia je veľmi jednoduchý – elektrický prúd dokáže aktivovať sval. Keď spomínam elektrický prúd nemám namysli „ranu“ ktorú dostanete ak si nedáte pozor pri oprave zásuvky ale myslím tým veľmi slabý elektrický impulz – rovnaký ako používa váš mozog na riadenie svalov vášho tela. Áno mozog skutočne riadi náš pohybový aparát pomocou slabých presne cielených elektrických impulzov. Skutočnosť , že elektrickým impulzom možno aktivovať svaly ľudstvo vie od roku 1761. V priebehu 19. a 20. storočia vedci získali poznatky o týchto princípoch a zdokonalili metódu EMS natoľko, že dnes poskytuje komplexný a bezpečný tréning dostupný takmer pre všetkých, ktorým možno zapojiť až 95% svalov naraz, čo vám neumožní žiaden iný typ tréningu ani pohybovej aktivity.

EMS dnes

S výdobytkom technológii 21. storočia sa k nám dostávajú metódy ktoré v 60. rokoch skúšali len elitní sovietski športovci a neskôr ich využívala NASA pre kozmonautov. Niet sa však čomu čudovať, doba v ktorej žijeme je iná , iná ako tá pred desiatimi aj pred dvadsiatimi rokmi. Doba ktorá nám umožňuje využívať technologický pokrok nielen v priemysle, mobiloch, počítačoch či elektrických autách ale aj v spôsobe akým sa staráme o svoje telo. Doba ktorá nám umožňuje pracovať na sebe aj inak ako „dvíhaním ťažkého železa v posilňovni“.

EMS cvičenia

Tým samozrejme nechcem naznačiť, že ak radi chodíte do fitka mali by ste prestať a venovať sa len EMS tréningu. 20 Minút EMS tréningu síce dokáže nahradiť 90 minútový tréning v posilňovni ale  kvôli svojej vysokej intenzite sa cvičí iba jeden až dva krát do týždňa. Takto je možné EMS tréning kombinovať s ostatnými športovými aktivitami ktoré máte radi a robia Vás šťastnými. Ak ste však typ ktorý sa na šport radšej pozerá ako ho vykonáva, s pomocou EMS tréningu sa dokážete starať o svoje telo s minimálnou námahou a časovou náročnosťou. Takže či už chcete spevniť a posilniť vaše telo alebo len vyzerať dobre do plaviek, precvičiť 95% svalov za 20 minút – To sa nedá nevyskúšať!

Pitný režim

Všetci sme to už počuli, jedným zo základných kameňov udržania zdravého tela je správna hydratácia. Ale čo je to pitný režim a koľko vody by

Čítať viac »

Zdravý život a výživa

Zdravie je ovplyvnené našim životným štýlom až z 80 percent. Tých zvyšných 20 pripadá na ostatné vplyvy, ktoré tak ľahko zmeniť nevieme. Životný štýl, a najmä ten

Čítať viac »

Naše EMS tréningové centrum vzniklo v roku 2020. Človek je tvor prispôsobivý, ideme s dobou či už v technológiách ale taktiež aj v cvičení. EMS je novodobá a na trhu najlepšia metóda cvičenia v tejto uponáhľanej dobe. Super vysoká efektivita cvičenia, raz do týždňa 20 minút!

Sme tu aby sme vám pomohli

Kontaktujte nás

© 2020 EMS Training Center